ציפוי שיניים

כבר כמה שנים שרפואת השיניים האסתטית אינה עוד נישה צדדית ששמורה רק לבעלי יכולות כלכליות, אלא כיום עם התקדמותה של הטכנולוגיה רבים זוכים ליהנות משלל טיפולים אסתטיים חשובים, וביניהם ציפוי שיניים שמאפשר לחייך חיוך מיליון דולר – עובדה שמסייעת לחוש ביטחון עצמי, להיראות במיטבנו ולשדר רמת היגיינה גבוהה לצד מצב בריאותי חיוני. אי לכך ממש כפי שאנשים משקיעים באיפור ובשיזוף, כך גם יותר ויותר אנשים משקיעים בהשגת שיניים לבנות ומרשימות.

מהו ציפוי שיניים ולמי הוא מתאים?

ממש כמו שבתחום ההשתלות ויישור השיניים חלה התקדמות מטורפת בשנים האחרונות, כך גם בכל הנוגע להליך ציפוי שיניים. כיום התחום מאד מפותח ויודע להציע מגוון פתרונות שמאפשרים התאמה מלאה, בהתאם למידות אישיות ומבלי להסב נזק משני. באופן כללי מדובר בעלים דקיקים מחרסינה שמאפשרים לעטוף את השן עד לכדי יצירת מראה טבעי ומרשים.

טיפול זה מתאים לכל מי שמבקש ליהנות מחיוך נאה ואף לכל מי שמבקש לטפל בשן שמעט שבורה או שאינה באורך הנכון. מי עוד בוחר ליהנות מתהליך ציפוי שיניים? אנשים שחשוב להם לשמור על השיניים, אנשים שסובלים מרגישות יתר ואף אנשים שחוששים שיגיעו למצב של טיפול שורש, וזאת כי הציפוי מעניק הגנה חשובה. פה נציין שכל זאת ניתן להשיג באמצעות סה"כ שניים או שלושה מפגשים, עובדה שמסבירה מדוע כיום יותר ויותר אנשים מסתובבים עם שיניים צחורות ומרשימות.

עם זאת, תמיד יש יוצאים מהכלל, ועל כן מי שמחזיק בשיניים במצב ירוד טיפול זה אינו מומלץ. מכאן שאם יש חורים, עששת או אבנית, הרי שראשית נדרש טיפול מקדים. כמו כן, מי שרגיש לעששת אין טעם שיברר לגבי ציפוי שיניים חרסינה מחיר, וזאת כי הציפוי עלול לתמוך בתופעת העששת.

אודות טיפול ציפוי שיניים ומטרתו

כאמור מטרת העל של ציפוי שיניים היא להלבין ובכך להעניק מראה מהפנט, ובמקביל לטפל בפגמים, פגמים שנוגעים לגודל, צבע, סדק ושבר. הציפוי הנו מלאכותי ומתלבש באופן מדויק על השן. כיצד בדיוק מתנהל התהליך? ראשית מוודאים שהשכבות הקיימות לא יהוו הפרעה לשכבה הנוספת, ועל כן מנקים היטב את השיניים ואף מייבשים אותן היטב. לאחר מכן מניחים על גבי השן חומר חומצי ושוב שוטפים ומנגבים. בשלב הבא מורחים חומר איטום נוזלי ועוברים לחיבור הציפוי, ציפוי שיכול להיות כל אחד משלושת הסוגים הבאים: לימנייט ונירס, לומינרס וקומפוזיט.

לפני תהליך הציפוי מרדימים את האזור באופן נקודתי ומתחילים לשייף את השיניים, כך שהן יתאימו באופן מרבי לציפוי (לא תמיד מהלך זה ופעולת ההרדמה יידרשו). עתה כשהבסיס מוכן הרופא מייצר תבנית, תבנית שלאחר מכן תשמש לייצור הציפוי. בביקור השני מדביקים את עלה החרסינה על צידה החיצוני של השן, ולבסוף מבצעים שיופים אחרונים.

מגיע לך חיוך של מליון דולר

ציפוי שיניים מקצועי בהתאמה אישית עם הרופאים המנוסים בארץ – להשיג חיוך כובש מעולם לא היה פשוט יותר!

סוגי ציפויי שיניים

ציפוי שיניים לומינירס

ציפוי חרסינה לומינרס מגיע מארה"ב ונכנס לשימוש רק בעשור האחרון. הייחוד של ציפוי זה טמון בעובדה שהוא דק באופן יחסי (רק 2 מ"מ) ואינו מצריך הכנה מקדימה – משייפים קלות את השן ופשוט מדביקים.

כמו כן, ציפוי לומינרס כמעט ואינו מורגש, אידאלי כאשר מבקשים להסיר כתמים ולטשטש רווחים, אידאלי כשמבקשים לכסות כתר מבלי שיעלה הצורך להחליפו ואף מדובר בציפוי שמאפשר להתחרט – ניתן להסיר את הציפוי בקלות. עם זאת, בכדי ליהנות מציפוי זה יש להחזיק בשיניים בריאות וחזקות, יש לבצע תחזוקה שוטפת (בכדי למנוע דלקת חניכיים), ציפוי שיניים לומינרס אינו מתאים עבור ציפוי של שן בודדת (נדרש לצפות מינימום 4 שיניים), לומינרס אינו מאפשר לטשטש פערי צבע ובו זמנית להעניק שקיפות טבעית, ולרוב התוצאה מציגה שיניים מעט מאורכות.

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים למינייט

ציפוי באמצעות לימנייט ונירס משמש רבות עבור הסתרה ותיקון של פגמים בשן ואף עבור תיקון סדקים, שברים וצמצום רווחים. כמו כן, ציפוי שיניים למינייט מסייע להאריך שיניים ולתקן שיניים שצורתן מעוותת. מדובר בחומר חזק, עמיד ומאוד דק (העובי מסתכם ב- 5 מילימטר), כך שהוא אינו מהווה נזק משני לשיניים.

מה עוד? הצבע אינו משתנה בעקבות עישון סיגריות או צריכת קפאין ולרוב ההליך אינו מצריך הרדמה מקומית. מצד שני, אם מקבלים מכה חזקה הציפוי יכול להינזק ואם תהיתם לגבי ציפוי למינייט מחיר, ראוי לדעת שהמחיר נחשב יחסית יקר.

ציפוי שיניים קומפוזיט

ציפוי שיניים קומפוזיט עשוי מחומר מורכב שבין היתר משמש עבור סתימות לבנות. קומפוזיט מתאים עבור כיסוי של בעיות משמעותיות והוא מגיע במגוון גוונים.

כמו כן, ציפוי זה מצריך תחזוקה (בערך כל שנתיים וחצי), אך מצד שני הוא נחשב יחסית זול ואינו מצריך עבודת הכנה. מה עוד רצוי לדעת? קומפוזיט סופח צבעים ועל כן אט אט המראה המרשים דוהה.

שורה תחתונה

כיום קל מתמיד לחייך חיוך של כוכב קולנוע ואף אין צורך לסבול בדרך למטרה או להוציא סכומים מאוד גבוהים. בנוסף, שלושת הציפויים מאפשרים לקבל החלטה מושכלת, ליהנות מהתאמה מלאה ועל הדרך לטפל במגוון בעיות אסתטיות. מכאן שאם תמיד קינאתם בשיניים הלבנות של דמויות מפורסמות, טוב לדעת שממש כמותן, כך גם אתם יכולים להחזיק בפה מלא בשיניים לבנות, ואף בתום תהליך פשוט ומהיר באמצעות Dent Clinics.

שאלות נפוצות

ציפוי חרסינה מחזיק מעמד לאורך שנים רבות, אם כי יש לקחת בחשבון שקיים ציפוי שמחזיק פחות זמן (למשל ציפוי קומפוזיט) ויש לקחת בחשבון שכמו כל שן רגילה, כך גם שן שעברה ציפוי מצריכה צחצוח נכון, שימוש בחוט דנטלי וביקור דו שנתי אצל השיננית.

כיום חלו לא מעט שיפורים בתחום, כך שניתן להדביק ציפויי חרסינה מאוד דקים, משמע כמעט ואין צורך לפגום בצורתה הטבעית של השן. כמו כן, גם אם כן נדרשים לשייף את השן, עדיין התהליך אינו כרוך בכאב.

כפי שכבר ציינו, לא כולם מועמדים מתאימים לעבור ציפוי שיניים חרסינה, אך בהחלט הרוב הגדול נמצא מתאים. מכאן שאם השיניים במצב בריא, אם לא סובלים ממחלות חניכיים, אם שכבת האמייל נורמטיבית (שכבה עבה נדבקת טוב יותר לאיטום), אם לא נוהגים לשחוק את השיניים ואם קיים מנשך יציב, הרי שניתן להבטיח אחוזי הצלחה מאוד גבוהים – אין שום סיבה לבעיה.

נגישות